Olej, či suchý olej? Aký je rozdiel?

23.06.2019

         Oleje môžu pre zdravie vašej pokožky urobiť zázraky, no existuje medzi nimi mnoho rozdielov - v závislosti od ich vlastností. Najvýznamnejšou vlastnosťou ktorá oddeľuje bežné oleje od suchých olejov je rýchlosť ich absorpcie.

Typické oleje sú "ťažké" a na vašej pokožke zanechávajú mastné pozostatky, kým suché oleje sa absorbujú rýchlo a okamžite poskytujú pocit starostlivosti. Bežné oleje sa absorbujú hlbšie do vašej kože, no trvá im dlhší čas a je potrebných niekoľko aplikácií aby bol viditeľný výsledok. Suché oleje pracujú na povrchu kože, takže pokožka sa stáva okamžite jemnou.

Namiesto klasických olejov a telových mliek, dámy vo zvýšenej miere siahajú po suchých olejoch kvôli ich efektivite, rýchlemu účinku a množstvu vitamínov a antioxidantov. Suchý olej je vhodný pre suchú, mastnejšiu a tiež citlivú pokožku, a keďže nezanecháva mastné pozostatky, môže byť použitý ako podklad pod make-up. Jedným z jeho najlepších účinkov na kožu je jeho zvýšená elasticita ktorá vedie k spomaleniu starnutia.

Vďaka ich rýchlemu vstrebajúcemu účinku, môžu byť suché oleje - na rozdiel od bežných olejov, použité na starostlivosť o vlasy, keďže nezanechávajú vlasy mazľavé a lepkavé.

Vzácne suché oleje značky Melem sú starostlivo vybranou kombináciou marhuľového jadra, mandlí, olivového a ružového oleja, ktoré vyživujú pokožku a robia ju pružnou a hebkou.

Popri pocitu vyživovania pokožky, krásy a jemnosti po každom použití, sa suché oleje Melem vzácny suchý olej s esenciálnym ružovým olejom a Diamond glow suchý olej, pýšia luxusnými vôňami a aromaterapickými efektmi.

Môžete ich kombinovať s inými kozmetickými produktmi ako tekutý púder na hydratáciu tváre. Ruža je spojencom žien čo sa krásy týka, už po stáročia, a jej oleje pomáhajú pokožke získať odtieň a má protizápalové účinky. Melem suchý oje má jemnú textúru, rýchlo sa vstrebáva a neupcháva póry.

Popri hydratácii, dáva Melem diamond glow suchý olej koži diamantový lesk a koža vyzerá vyživená a atraktívna. Aby ste dosiahli pôvab, aplikujte trošku suchého oleja na ramená, krk a dekolt, alebo ho použite ako zvýrazňovač aby ste dali tvári žiarivý a zdravý výraz a zvýraznili časti vašej tváre.

Aplikácia oleja je u žien jedným z najobľúbenejších rituálov. S novými Melem suchými olejmi môžete zažiť svoje jedinečné momenty relaxácie kedykoľvek si prajete.

Melem suchý olej s ryžovým olejom 100ml

Koktejl z vybraných prírodných výživných olejov poskytuje pokožke luxusnú starostlivosť bez stopy oleja s neodolateľnou jemnou vôňou. Po aplikácii sa olej rýchlo vstrebáva a pokožka sa stáva žiarivou a hodvábne jemnou na dotyk.

17,90 €

Suchý olej z ružovým olejom 100ml

Tento luxusný a rýchlo sa vstrebávajúci suchý olej obsahuje zmes vzácnych marhuľových jadier, mandlí, olív a esenciálnych ružových olejov, aby zanechal viditeľne hladkú a vyživovanú tvár, telo a vlasy.  Viac o výhodach suchého oleja v našom blogu tu .

15,40 € 24,90 €

Suchý olej diamond glow 100ml

Vyživuje vašu pokožku a zanecháva ju jemne trblietavú. Olej z marhuľových jadier, mandlí, olív obnovuje pružnosť pokožky a rýchlo sa vstrebáva, čím zanecháva pokožku jemnú a krásne voňavú. Vhodný na telo, tvár a vlasy, Viac o výhodach suchého oleja v našom blogu tu .

14,50 €