Stop nepríjemnostiam s atopickou pokožkou !

03.05.2019

         V posledných rokoch sa stále častejšie a častejšie skloňuje pojem Atopia alebo atopický ekzém, či atopická dermatitída. O čo sa vlastne jedná? Atopický (z gréc. atopos) znamená cudzí, zvláštny, čiže niečo čo prebieha inak, atypický. Prejavmi tohto ochorenia je zvýšená citlivosť kože a slizníc dýchacieho a tráviacého traktu voči látkam, ktoré sa v našom prostredí vyskytujú bežne (pele, prach, roztoče...) resp. atopik je s nimi v kontakte v bežnom živote (potraviny, kovy, kozmetika...atď.).

           Táto predispozícia postihuje nielen dospelých, ale aj deti. Silnú rolu v tom okrem vonkajšieho prostredia hrá aj dedičnosť. Nikto z nás snáď nepozná rodiča, ktorý by nechcel pre svoje dieťa len to najlepšie. Akokoľvek sa však môžeme snažiť predísť všetkým problémom, niektoré nás jednoducho tak či tak dostavia. Náchylnosť k atopickej dermatitíde nie je možné odstrániť, dá sa však udržať v bezpríznakovom štádiu.

             Nová rada MELEM BABY ATOPIC ponúka dva základné produkty pre tých najmenších, olej do kúpeľa a zvláčňujúci krém pre veľmi suchú starostlivosť o pokožku, ktoré chorvátski odborníci starostlivo pripravili na zmiernenie "boliestôk", ako je začervenanie a podráždenie.

        Melem baby Atopic olej do kúpeľa obsahuje rastlinné oleje, ktoré regenerujú hydrolipidickú vrstvu pokožky a polidokanol, ktorý znižuje svrbenie.

           Melem Baby Atopic zmäkčujúci krém obsahuje účinnú kombináciu prírodných zložiek, ktoré majú za úlohu vytvárať a chrániť bariéru a zabrániť vysušeniu pokožky pridaním látok, ktoré stimulujú regeneráciu pokožky. Neobsahujú konzervačné látky, vône a farby a sú vhodné pre dospelých, deti a dojčatá. Produkty sú dermatologicky testované, neobsahujú konzervačné látky, silikóny, antibiotiká a kortikosteroidy a sú vhodné pre dospelých, deti a dojčatá.Výrobca prírodnej kozmetiky Melem, je špičkou vo svojom obore so 100 ročnou tradíciou, prichádzajúci z Jadranu. Bohaté skúsenosti sú zárukou použitia moderného výrobného procesu. Svoje produkty vyváža do viac ako 25 krajín sveta.