Stop nepríjemnostiam s pokožkou s náznakom atopie !

19.04.2020

         V posledných rokoch sa stále častejšie a častejšie skloňuje pojem Atopia alebo atopický ekzém, či atopická dermatitída. O čo sa vlastne jedná? Atopický (z gréc. atopos) znamená cudzí, zvláštny, čiže niečo čo prebieha inak, atypický. Prejavmi tohto ochorenia je zvýšená citlivosť kože a slizníc dýchacieho a tráviaceho traktu voči látkam, ktoré sa v našom prostredí vyskytujú bežne (pele, prach, roztoče...) resp. atopik je s nimi v kontakte v bežnom živote (potraviny, kovy, kozmetika...atď.).

           Táto predispozícia postihuje nielen dospelých, ale aj deti. Silnú rolu v tom okrem vonkajšieho prostredia hrá aj dedičnosť. Nikto z nás snáď nepozná rodiča, ktorý by nechcel pre svoje dieťa len to najlepšie. Akokoľvek sa však môžeme snažiť predísť všetkým problémom, niektoré nás jednoducho tak či tak dostavia. Náchylnosť k atopickej dermatitíde nie je možné odstrániť, dá sa však udržať v bezpríznakovom štádiu.

         Nová rada MELEM BABY ATOPIC ponúka dva základné produkty pre tých najmenších, olej do kúpeľa a zvláčňujúci krém pre starostlivosť o veľmi suchú pokožku, ktoré chorvátski odborníci, v spolupráci s dermatológmi, starostlivo pripravili na zmiernenie "boliestôk", ako je začervenanie a podráždenie.

  • Melem baby Atopic upokojujúci olej do kúpeľa obsahuje rastlinné oleje, ktoré regenerujú hydrolipidickú vrstvu pokožky a polidokanol, ktorý znižuje svrbenie. Pridáva sa do kúpeľa a nie je potrebné ho oplachovať. Po okúpaní je potrebné pokožku ľahko osušiť uterákom. Tento kúpeľ predstavuje prvú pomoc pri akútnych ťažkostiach. Pre dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča do troch minút po okúpaní aplikovať aj zvláčňujúci krém Melem Baby Atopic.
  • Melem Baby Atopic upokojujúci krém na tvár a telo obsahuje účinnú kombináciu prírodných zložiek, ktoré majú za úlohu vytvárať a chrániť bariéru a zabrániť vysušeniu pokožky pridaním látok, ktoré stimulujú regeneráciu pokožky. Produkty sú dermatologicky testované, neobsahujú konzervačné látky, silikóny, antibiotiká, kortikosteroidy, vône a farby a sú vhodné pre dospelých, deti a dojčatá. 

Výrobca prírodnej kozmetiky Melem, je špičkou vo svojom obore so 100 ročnou tradíciou, prichádzajúci z Jadranu. Bohaté skúsenosti sú zárukou použitia moderného výrobného procesu. Svoje produkty vyváža do viac ako 25 krajín sveta.