Zlato z prírody menom slamienka

17.06.2020

          Známym trendom vo svete kozmetiky a krásy sú dnes slamienky, nazývané aj ako "kvety večnej mladosti". Tieto "nesmrteľné kvety"(z angl. Immortelle flower), pôvodom zo stredomoria majú pozoruhodné vlastnosti - aj keď vyzerajú jemne, v skutočnosti majú neuveriteľnú silu a sú veľmi odolné.

         Slamienka rastie na mieste, kde by to len málokto čakal. Jej domovom sú štrbiny skál na slnkom zaliatych suchých stráňach, pieskoch a zanedbaných miestach. To svedčí o jej sile a odolnosti. Kvety slamienky sú žltej farby a bujne kvitnú od konca jari. Jej krásna vôňa a liečivé účinky sú známe už od dávnych čias.

Pozitívne účinky slamienky:

- je to silný antioxidant

- podporuje mikrocirkuláciu

- zjemňuje vrásky a zabraňuje ich tvorbe

- revitalizuje pokožku

- používa sa aj na jazvy a strie

- v ľudovom liečiteľstve sa používa pri príznakoch hematómov, opuchov, vredov a má aj mnoho iných preukázaných pozitívnych účinkov na zdravie

Esenciálny olej zo slamienky je cennou zložkou kozmetických výrobkov určených pre starostlivosť o pokožku pre široké spektrum vekových kategórii. Olej je pripravovaný z čerstvých rastlín a jeho výroba je dosť nákladná, čo sa odráža aj na jeho cene. Okrem pokožky je suchý olej využiteľný aj pri starostlivosti o vlasy. Ženy aj muži po celom svete používajú produkty zo slamienkovým olejom pri starostlivosti aj o problematickú pokožku.

Produkty so slamienkovým olejom v každodennej starostlivosti o telo a pleť.

  • Čistenie tváre je jednou z kľúčových vecí pri starostlivosti o pleť. Preto je vhodné použiť olejovú emulziu so slamienkovým olejom, ktorá čistí tvár, dostane sa aj do tých najjemnejších rýh, pričom nenaruší jej prirodzenú rovnováhu.
  • Následne môžeme použiť pleťový krém so slamienkou.
  • Pred spánkom opakujeme procedúru čistenia a na noc použijeme suchý olej zo slamienky, ktorý zabezpečí pleti výživu a hydratáciu.
  • O telo sa postará sprchovací gél zo slamienky, ktorý poteší všetky naše zmysli.